AMOUAGE UBAR WOMAN

Dziś będzie o perfumach, które przeniosły mnie do miejsca zapomnianego i opustoszałego. Do miasta, na które niedawno natknęli się badacze. Jego odnalezienie było wielkim wydarzeniem. Podobnie jak woń, o której mowa w tej notce – kto raz poczuje Amouage Ubar, stanie się odkrywcą, który chce ciągle i na nowo badać ten zapach.

496-3001290-08006_M

Miasto

Wycieczkę z Ubar musimy zacząć od tajemniczego miasta Iram lub Irem. Określane było często, jako Miasto Filarów. To one wraz z licznymi kopułami i wieżami były znakami charakterystycznymi dla tego miejsca.  Gród ten szczycił się także pięknymi i bogato zdobionymi pałacami i świątyniami, których zwieńczeniem były pozłacane kolumny. Wzmianki o nim, możemy znaleźć zarówno w Koranie, w Rubajatach (gatunek poetycki charakterystyczny dla bliskiego wschodu), oraz w Baśniach z tysiąca i jednej nocy. Miasto zostało wzniesione przez mityczne plemię zwane Ad, lub jak nazywał ich Ptolemeusz – Ubarytów.  Irem był miejscem handlu, a jego najznamienitszym surowcem było kadzidło. Na początku naszej ery miasto upadło, co – jak tłumaczy nam Koran – było wynikiem bezbożności mieszkańców oraz rozpusty, której się dopuszczali.  O Iremie moglibyśmy już nigdy nie usłyszeć, gdyby nie znaleziska z 1984 roku, które odkryły kilka zasypanych miast nazwanych Atlantydą Piasków. Wśród tych odkrytych miejsc jest Ubar, który identyfikowane jest przez archeologów z Irem.

Perfumy

Podobnie jak miasto, kompozycja zapachowa jest oparta na filarach. Są nimi kwiaty oraz kadzidło. Choć takie połączenia są trudne, to w Amouage pachną przepięknie.  Ubar już od początku urzeka. Jest intrygujący, zachwycający od pierwszego do ostatniego akordu. W zapach wprowadza nas kadzidło. To pod jego zwiewnym woalem ukryte są kwiaty.  Wśród nich pojawia się róża, konwalia, jaśmin, frezja, tuberoza. Dla orzeźwienia skropione są one kilkoma kroplami cytryny i pomarańczy. Baza stworzona z wanilii, drzewa sandałowego, ambry jest tylko dodatkiem, swoistym dopełnieniem. Ubar, jak wszystkie perfumy Amouage, jest bardzo trwały.  Wieczorem czułam jeszcze jego zapach, mimo, że skropiłam się nim o poranku.

iram

Flakon

Warto również zwrócić uwagę na butelkę. Powiem szczerze, że z daleka i bez odpowiedniego światła, flakon przypominał mi Gold. Dopiero po bliższym zetknięciu, widać między nimi różnicę. Jego dół ma intensywny złoty kolor, który kierując się ku górze, jest jaśniejszy, a tuż przy nakrętce staje się prawie przeźroczysty. Ma to symbolizować miasto, które wyrasta z piasków.

Kto powinien wybrać się w podróż wraz z Ubar?

W Amouage Ubar widzę kobiety eleganckie, z klasą, dostojne, lubiące tajemnicze i egzotyczne zapachy. Ale nie tylko dla nich powstały te perfumy. Poleciłabym je także tym paniom, które chcą być zauważone wśród tłumu. Pragną się wyróżnić i przyciągać do siebie nie tylko wzrok innych, ale też ich nos. Gdy założysz Ubar nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie, a założę się, że każdy, kto Cię poczuje zapyta „czym pachniesz?”. Mimo tego, że zapach jest orientalny, nie jest duszący ani mdlący – dlatego ze spokojem można używać go zarówno o poranku – aby wprawić się w dobry nastrój, jak i wieczorem – by urzekać innych bogactwem zapachu.

Legenda

Z miastem tym wiąże się wiele legend, lecz chciałam przytoczyć jedną z nich. Po zniszczeniu Irem stawało się niewidoczne dla ludzkiego oka. Jednak czasami, gdy podróżnik błądził po tych rejonach, a był on wybrańcem niebios, miał zaszczyt na chwilę nacieszyć się widokiem tego miasta, w jego najznamienitszym okresie.

Nigdy nie wiadomo, kto z nas zapędzi się w te rejony i czy dodatkowo będzie na tyle godny by ujrzeć Irem, jednak Amouage Ubar pozwala nam poczuć ten moment, gdy miasto tętniło życiem, bogactwem i przepychem.

Amouage Ubar można kupić online na Notino w cenie 623 zł za 100 ml.


Posted

in

by

Comments

One response to “AMOUAGE UBAR WOMAN”

  1. Aldona Avatar
    Aldona

    Ubar jest przepięknym zapachem! Choć kosztuje krocie to nie mogę się mu oprzeć! To zdecydowanie mój faworyt wśród Amouage!
    Żałuję tylko jednego – dlaczego nie ma wersji dla mężczyzn ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *