AMOUAGE Lyric Woman

Wysypka na szczęście mnie opuściła, tak więc z powodzeniem mogę wrócić do testowania wszystkich perfum :). Zbliżamy się do 100 notki, a więc podejmujemy tematy luksusu i pachnącej elegancj! Jak świętować to z pompą! :)  Agata pisała ostatnio o Amouage Lyric Man, natomiast ja mam dzisiaj dla Was damską wersję tego zapachu. Lyric, wypuszczone na rynek w roku 2008, są kontynuacją myśli ujętej w Amouage Jubilation. Czy Pani Lyric dotrzymuje kroku Panu Lyric? Przekonajmy się!

 

Amouage-Lyric-Woman1-325x325

 

 

Liryka, liryka, tkliwa dynamika…

Amouage Lyric, jak już wspomniałam, podejmuje temat rozpoczęty przez Jubilation w roku 2007, jednakże w porównaniu do swojego poprzednika, jest, jak dla mnie, mniej uroczysty i pompatyczny, uderza w bardziej intymne nuty. W nutach głowy odnajdziemy bergamotkę, kardamon, cynamon, imbir; w sercu różę damasceńską, arcydzięgiel, jaśmin, ylang ylang, geranium, irysa; a w bazie mech dębowy, piżmo, wetiwer, drzewo sandałowe, kadzidło, paczulę, wanilię i fasolkę tonkę. Utrzymał się na mnie kilka godzin, średnio 4 do 6. Róża damasceńska jest głównym tonem perfum Amouage Lyric i jest ona bardzo dobrze wyczuwalna. Nie jest to jednak „proste” ukazanie tego aromatu – królową kwiatów niczym pajęczyna oplatają pachnące nitki kardamonu, cynamonu i imbiru. Całość delikatnie ociepla jaśmin.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MzWIR-0AWE0[/youtube]

Te perfumy kojarzą mi się z zachodem słońca po deszczowym dniu. Jest coś specyficznego i tęsknego w takich wieczorach. Całodzienna ulewa, strugi deszczu ściekają po okiennych szybach, uliczkami płyną małe potoki, a pod koniec dnia ciężkie, grafitowe chmury ustępują i pozwalają pojedynczym promieniom słońca zabarwić niebo na czerwono. Powietrze jest orzeźwiające, ale jednocześnie unosi się w nim jakaś duszna tęsknota. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię takie wieczory, jest w nich coś elektryzującego.

A ja lubię zapach narkozy…

Amouage Lyric to wybór dla Ciebie, jeśli lubisz zapachy z charakterem. Nie są ciężkie i przytłaczające. Otoczą Cię pachnącą chmurą i nie pozwolą, aby ktokolwiek przeszedł obok Ciebie obojętnie. Jeśli lubisz „konkretne” perfumy, Lyric będą dla Ciebie świetną alternatywą na lato – wyraziste, ale jednocześnie nie są przerysowane. Myślę, że sprawdzą się jako perfumy do pracy jako uzupełnienie garsonki lub sukienki, podkreślą Twój profesjonalizm i elegancję. Polecam i zapraszam do wypróbowania! :)

Amouage Lyric Woman można kupić na iperfumy.pl za 698 zł, a na E-Glamour w cenie 655 zł za 100 ml.

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *