AMOUAGE Lyric Woman

Wysypka na szczęście mnie opuściła, tak więc z powodzeniem mogę wrócić do testowania wszystkich perfum :). Zbliżamy się do 100 notki, a więc podejmujemy tematy luksusu i pachnącej elegancj! Jak świętować to z pompą! :)  Agata pisała ostatnio o Amouage Lyric Man, natomiast ja mam dzisiaj dla Was damską wersję tego zapachu. Lyric, wypuszczone na rynek w roku 2008, są kontynuacją myśli ujętej w Amouage Jubilation. Czy Pani Lyric dotrzymuje kroku Panu Lyric? Przekonajmy się!

 

Amouage-Lyric-Woman1-325x325

 

 

Liryka, liryka, tkliwa dynamika…

Amouage Lyric, jak już wspomniałam, podejmuje temat rozpoczęty przez Jubilation w roku 2007, jednakże w porównaniu do swojego poprzednika, jest, jak dla mnie, mniej uroczysty i pompatyczny, uderza w bardziej intymne nuty. W nutach głowy odnajdziemy bergamotkę, kardamon, cynamon, imbir; w sercu różę damasceńską, arcydzięgiel, jaśmin, ylang ylang, geranium, irysa; a w bazie mech dębowy, piżmo, wetiwer, drzewo sandałowe, kadzidło, paczulę, wanilię i fasolkę tonkę. Utrzymał się na mnie kilka godzin, średnio 4 do 6. Róża damasceńska jest głównym tonem perfum Amouage Lyric i jest ona bardzo dobrze wyczuwalna. Nie jest to jednak „proste” ukazanie tego aromatu – królową kwiatów niczym pajęczyna oplatają pachnące nitki kardamonu, cynamonu i imbiru. Całość delikatnie ociepla jaśmin.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MzWIR-0AWE0[/youtube]

Te perfumy kojarzą mi się z zachodem słońca po deszczowym dniu. Jest coś specyficznego i tęsknego w takich wieczorach. Całodzienna ulewa, strugi deszczu ściekają po okiennych szybach, uliczkami płyną małe potoki, a pod koniec dnia ciężkie, grafitowe chmury ustępują i pozwalają pojedynczym promieniom słońca zabarwić niebo na czerwono. Powietrze jest orzeźwiające, ale jednocześnie unosi się w nim jakaś duszna tęsknota. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię takie wieczory, jest w nich coś elektryzującego.

A ja lubię zapach narkozy…

Amouage Lyric to wybór dla Ciebie, jeśli lubisz zapachy z charakterem. Nie są ciężkie i przytłaczające. Otoczą Cię pachnącą chmurą i nie pozwolą, aby ktokolwiek przeszedł obok Ciebie obojętnie. Jeśli lubisz „konkretne” perfumy, Lyric będą dla Ciebie świetną alternatywą na lato – wyraziste, ale jednocześnie nie są przerysowane. Myślę, że sprawdzą się jako perfumy do pracy jako uzupełnienie garsonki lub sukienki, podkreślą Twój profesjonalizm i elegancję. Polecam i zapraszam do wypróbowania! :)

Amouage Lyric Woman można kupić na iperfumy.pl za 698 zł, a na E-Glamour w cenie 655 zł za 100 ml.

 

By Kasia Jarczyk

Koncertowała m.in. w Mediolanie, Sztokholmie i Sankt Petersburgu. Nie ma dla niej znaczenia, czy perfumy mają niszową etykietkę, czy zupełnie komercyjną. Mają po prostu rzucać na kolana! Kasia gra na altówce. Nie wiesz, co to takiego? Kasia wie, zapytaj ją.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *