Creed Bois du Portugal

Bois du Portugal to wytworny angielski lord. Taki, który spędzi poranek na obchodzie przyzamkowej stadniny, zje śniadanie z mateczką, wysłucha ojcowskich rad odnośnie łowów na zwierzynę. Na polowanie jednak nie pójdzie, tylko bez zbędnego rozgłosu wymknie się z posiadłości, wsiądzie na wierzchowca i uda się do miasta, by odnaleźć całkiem niestosowną miłość. Dziewczynę zauroczy oczywistą inteligencją, bystrym spojrzeniem i zdolnością w szermierce… Pod osłoną nocy wróci do ojcowskiej posiadłości. Pełen melancholii zauważy,  że kolejne wybryki z wiejskimi dziewkami byłyby dalece niestosowne. A raczej będą.  Na koniec trafia do  jednej z powieści Jane Austen (autorki m.in. „Dumy i uprzedzenia”) i na kolejne  lata zostaje obiektem westchnień kobiet, bezcelowo szukających w realnym świecie prawdziwego mężczyzny.

2316_0e4ce9b1064d6bb57ba2db56c7a68f5f

Ile tradycji w Bois du Portugal?

Bois du Portugal pozwala się poczuć, jak angielski lord, który wraca z polowania. Drzewne nuty i lawenda zapewniają mu arystokratyczną klasę, a cytrusy świeżość i zdolność do czerpania z życia pełnymi garściami. Całość podana jest w klasycznym Creed’owskim stylu, który kompozycji na pewno nie przeszkadza.
Zaskakują pierwsze silne i niesłychanie wytrawne nuty. Nie spodziewamy się tego, co będzie działo się dalej. Na mnie po 3 minutach nie ma już po nich śladu. Portugalski cedr miesza się z początkową cytryną, by wkrótce pełen godności zrywa z nią i wchodzi w intymną relację z lawendowo-ambrowym miksem. Utrzymuje się w takiej formie przez około 3 godziny. Przez ten czas perfumy pielęgnują wykwintną, oryginalną i bezpretensjonalną drzewną świeżość.  Podobną do tej, którą zachwycamy się w Habit Rouge Guerlaina.

Innowacja Creeda

I to chyba najbardziej wyróżnia Bois du Portugal. Mało któremu zapachowi, niebazującemu na wetiwerze, udaje się być naturalnie świeżym przez tak długi czas. Wetiweria pojawia się tu tylko jako jeden z elementów mieszanki po przejściu do bazy. Tutaj, po około 4 -5 godzinach Creed nadal popisuje się swoimi umiejętnościami. Główna oś nadal bardzo przypomina poprzednie wrażenia, zapach nadal jest drzewny, nieco cieprki, ale przy tym niezwykle ciepły i bezpieczny. Jak popołudnie w wiejskiej posiadłości.
Tak wiele męskich zapachów (damskich także) kończy swoją opowieść przy użyciu dość przewidywalnych słów. Pojawia się ambra lub piżmo, przez które tlą się resztki wcześniejszych składników. Bois du Portugal kończy angielską opowieść na swój własny sposób. Ambra jest tu tylko dodatkiem do pozostającego na skórze drzewnego szlachetnego ciepła, które po 6 – 7 godzinach zdaje się całkowicie ustępować wcześniejszej cierpkości.

Dla kogo?

Polecam Bois du Portugal Creed’a jako jeden z moich ulubionych zapachów. W szczególności spodoba się panom, którzy chcą się przekonać, że męskie perfumy nie muszą bazować ani na przyprawach, ani na mdłej wanilii.


Posted

in

by

Comments

9 responses to “Creed Bois du Portugal”

 1. ParfumRose Avatar
  ParfumRose

  Wspaniały zapach, choć trzeba bardzo uważać, gdzie się kupuje perfumy Creeda. Mnie się niestety raz Bois du Portugal trafił zjełczały :/

  1. Krzysztof Kawecki Avatar
   Krzysztof Kawecki

   Dokładnie, kupowanie w autoryzowanych perfumeriach to jedyna gwarancja jakości. Listę oficjalnych butików Creeda można znaleźć na stronie marki.

 2. Fanka Amouage Avatar
  Fanka Amouage

  Dla mnie Creed zawsze był specyficzny. Z damskich lubię Love in White, ale tylko ten. Męskich nie znam, no ale chyba muszę to nadrobić.

  1. Krzysztof Kawecki Avatar
   Krzysztof Kawecki

   Love in White bardzo lubię. Z męskich polecam zacząć od Green Irish Tweeda, Aventusa i Bois du Portugal, właśnie. :)

 3. majaz Avatar
  majaz

  Zdecydowanie lepszy od Green irish Tweeda, który moim zdaniem jest mocno przereklamowany. Bois du Portugal jest bardzo klasczyny, a przy tym nie wali tak bardzo typowym samcem. Pozdrawiam serdecznie :)

  1. Krzysztof Kawecki Avatar
   Krzysztof Kawecki

   Wali samcem, tylko bardziej dystyngowanym. ;) Pozdrowienia :)

 4. Dawid Avatar
  Dawid

  Ładny tekst, Tomku :)

 5. Krzysztof Kawecki Avatar
  Krzysztof Kawecki

  Dzięki. ;)

 6. Kenneth Avatar

  I see a lot of interesting articles on your website. You have to spend
  a lot of time writing, i know how to save you
  a lot of work, there is a tool that creates readable, SEO friendly articles in couple of seconds, just search in google – k2 unlimited
  content

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *