AMOUAGE GOLD MAN

Amouage Gold Man to ten z zapachów legendarnej arabskiej marki, które Luca Turin uhonorował pięcioma gwiazdkami i okrzyknął kwintesencją męskiego zapachu.

Projektant Amouage Gold, Guy Robert, stworzył jednak najpierw damską wersję zapachu. Perfumy tak przypadły do gustu szejkowi Omanu, że zamarzył o męskiej odsłonie Gold. Słynny perfumiarz nie był jednak zachwycony wizją powielania doskonałego projektu. Pomocny w tej sytuacji okazał się jego syn Francois Podsunął ojcu pomysł, by wypełnić po brzegi potężną bombą klasycznych szyprowych aromatów. W ten sposób bogaty kwiatowy Gold Woman zyskał nowy fundament w postaci mchu dębowego, paproci i paczuli.

550-Amouage-gold-MAN-325x325

Amouage Goildm Man  – Naprawdę męski

Gold stworzony jest specjalnie z myślą o okazjach pełnych splendoru, elegancji, o wykwintnych przyjęciach i bankietach. Czyli nic nowego, w końcu Amouage – to mówi samo za siebie. Na Bartku, moim chłopaku, Pierwsze akordy GOld to intensywne kadzidło, mech i paczulą, nie ma tutaj śladu po typowo kobiecych nutach z Amouage Gold Woman.  Później do gry wchodzą akordy zwierzęce, mirra, jaśmin. Wszystko po to, żeby  doprowadzić do kadzidlano- mydlanej bazy, którą spaja piżmo.

dandy

Dla kogo Amouage Gold Man?

Pomimo swojej męskiej natury to jednak ciepłe, przytulne perfumy. Za to jeśli chodzi o intensywność i trwałość to Gold wykazał się niesamowitą siłą, wytrzymał ponad 12 godzin. Ja nosiłam go na nadgarstku – myślę, że myłam ręce jakieś 20 razy z hakiem, umyłam naczynia, a ani trochę nie stracił na intensywności, zdołałam go zmyć dopiero pod prysznicem i to tylko dlatego, że użyłam bardzo pachnącego żelu. Generalnie też nie uważam, żeby był to zapach zarezerwowany tylko na wykwintne okazje – myślę, że fajnie sprawdzi się na współczesnym dandysie tak na co dzień, po prostu do pracy. Polecam również ukochanej Dandysa, żeby wypróbowała na sobie Amouage Gold Man ;). Tym sposobem kolejny raz okazuje się, że nic nie jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka (lub nosa!). Pozdrawiam i zapraszam do perfumerii! ;)

Oryginalnego Amouage można kupić na Notino a opinie o innych zapachach, przeczytacie na naszym blogu..


Posted

in

by

Comments

2 responses to “AMOUAGE GOLD MAN”

  1. MartaW Avatar
    MartaW

    No to chyba muszę spróbować ponosić Memoira od mojego chłopaka. :D

  2. missso Avatar
    missso

    Ale absolutnie się nie zgadzam, Gold Men to wybitnie męskie perfumy. Ale musze przyznać, że rzeczywiście zupełnie inaczej sukładają się na skórze w zalezności od pory roku i osoby, która nosi. Na mnie pachną bardzo męsko (jestem mężczyzną).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *