Zapach feromonów. Jak pachną feromony? Blog o perfumach
Feromony

Jak pachną feromony?

Dzisiaj będą dwa szczere wyznania. Pierwsze: wącham wszystko. Pociągam nosem nie tylko wtedy, gdy mijam na ulicy współprzechodniów, ale zdarza mi się także badać nieożywioną część świata. Już jakiś czas temu weszło mi w nawyk wwąchiwanie się w aromaty mydeł, żelów do kąpieli, proszków do prania i płynów do płukania tkanin. Życie na krawędzi. Szansa na to, że padnę z wrażenia taka sama jak ta, że padnę po prostu.

Zapach feromonów

Czas na drugie wyznanie. Chcę, żeby perfumy robiły wrażenie. Nie interesuje mnie kupowanie zapachów tak pełnych artyzmu, że aż strach wyjść w nich na ulicę. Choć, zwykle z podziwem patrzę na postmodernistyczne koncepty wielkich kreatorów, to zapach ma po prostu robić wrażenie, przyciągać innych do nas, być częścią naszego wizerunku. Dlatego, kiedy otrzymałem propozycję dobrania perfum do feromonów, czyli kosmetyków, które z założenia mają zdobywać dla nas serca innych, zgodziłem się.
Oczywiście, w internecie znajdziecie dużo różnych opinii na temat ich skuteczności w osiąganiu seksualnych i zawodowych celów. Mnie podczas testów interesowało tylko to, czy pachną, a jeśli tak, to w jaki sposób? Oraz z jakimi perfumami stosować feromony, aby osiągnąć nietuzinkowy efekt.
Już od jakiegoś czasu wiedziałem, że produkty feromonowe, wbrew powszechnej opinii, wcale nie są substancjami bezwonnymi. Przeciwnie, mają dość specyficzny zapach. Rzecz jasna, nie jest to aromat ludzkich wydzielin, ponieważ poszczególne substancje aktywne zostały zsyntetyzowane laboratoryjnie. Jak więc pachną? Feromony przeznaczone dla mężczyzn są początkowo lekko słodkie, a gdy cukier znika, pojawiają się metaliczne, cięższe nuty. Z kolei w feromonach dla kobiet w pierwszej chwili pojawia się tajemniczy zapach, który mnie przypomina nonenal, czyli aldehyd irysa (Justyna M. protestuje, że „to na pewno nie jest irys!”, tylko jakiś inny kwiatek) , ale on także ulatuje i po chwili znów wokół nas króluje delikatna metaliczna aura.
Intensywność projekcji zapachów nie jest wysoka. Podobnie jak w przypadku perfum, co nos, to inna opinia.

Perfumy a feromony

Nietypowy zapach feromonów sprawia, że ich użytkownicy, wychodząc na miasto prawdopodobnie użyją także perfum. Albo po to, aby ten zapach zupełnie przykryć, albo w celu odnalezienia najlepszego połączenia. Ze względu na silnie wyczuwalne nuty aldehydowe, feromony będą dobrze łączyć się z perfumami o aldehydowych bazach. Na mnie najlepiej układały się w połączeniu z Chanel Allure Homme Sport i dość ciekawe z Chanel Egoiste, choć to akurat zupełnie nie moje olfaktoryczne klimaty. Obie wody są dość trwałe, a wydaje mi się, że feromony dodatkowo utrwalają te zapachy. Jeśli chodzi o feromony dla kobiet, na Justynie M. ich zapach był niemal w ogóle niewyczuwalny, a to, co można było poczuć, dość szybko ulatywało. Nieco jej tego zazdroszczę, bo w moim przypadku ubranie pachniało jeszcze kilka dni po użyciu (choć w dniu aplikacji zapach wydawał się raczej delikatny).
Feromony najlepiej komponowały się z feromonami: Creed Bois du Portugal, L’Eau Serge Lutens, Amouage Silver, Chanel no. 5, Chanel no. 19, Chanel Allure Homme Sport, Chanel Egoiste, Naomi Goodsir Bois d’ Ascese, Histoires de Parfums Tubereuse 3 Animale.
Jak widzicie, skupiłem się głownie na zapachowym obliczu feromonów. Ciekawi mnie, jakie jest Wasze zdanie na ich temat? A może ktoś używał I chciałby się pochwalić efektami? ;D

Feromony, które testowałem, można znaleźć tutaj.

Feromony zapach

5 Comments
 • Chriss
  Posted at 17:02h, 07 października Odpowiedz

  Moim zdaniem jeśli takie substancje mają naprawdę działać, to muszą być rzeczywiście pozyskiwane z naturalnych źródeł.

 • Maresin
  Posted at 12:00h, 10 października Odpowiedz

  O feromonach krążą legendy. Ile w tym prawdy dowie się tylko ten, który spróbował.

 • miracul
  Posted at 20:08h, 16 października Odpowiedz

  Tomek, uważaj czym się psikasz. Feromony podobno uczulają!

  • Tomasz Leśniak
   Posted at 16:11h, 23 października Odpowiedz

   Póki co żyję! ;)

 • Mart
  Posted at 03:15h, 21 listopada Odpowiedz

  Mnie moje wdzięki wystarczają, ale kto co lubi Pozdrawiam ;)

Post A Comment

Web Development Company India | Wordpress Plugin Nulled For Blogs | Cool Wordpress Plugin Nulled | Latest Wordpress Plugin Nulled | Blog Plugin Nulled For Wordpress | Wordpress Cms Plugin Nulled | Simple Wordpress Themes Nulled | Popular Wordpress Themes Nulled | Wordpress Professional Themes Nulled | Best Website Themes Nulled | Themes Nulled Premium Wordpress | Architects In Chennai
KOCHASZ PERFUMY? DOŁĄCZ!
Dowiedz się pierwszy o ekskluzywnych promocjach na perfumy dla czytelników bloga
Zero spamu. 2 wartościowe e-maile w miesiącu.
1381656_604633012912917_1189990753_n
Piękno brzydoty

Close