Jak pachną feromony?

Dzisiaj będą dwa szczere wyznania. Pierwsze: wącham wszystko. Pociągam nosem nie tylko wtedy, gdy mijam na ulicy współprzechodniów, ale zdarza mi się także badać nieożywioną część świata. Już jakiś czas temu weszło mi w nawyk wwąchiwanie się w aromaty mydeł, żelów do kąpieli, proszków do prania i płynów do płukania tkanin. Życie na krawędzi. Szansa na to, że padnę z wrażenia taka sama jak ta, że padnę po prostu.

Zapach feromonów

Czas na drugie wyznanie. Chcę, żeby perfumy robiły wrażenie. Nie interesuje mnie kupowanie zapachów tak pełnych artyzmu, że aż strach wyjść w nich na ulicę. Choć, zwykle z podziwem patrzę na postmodernistyczne koncepty wielkich kreatorów, to zapach ma po prostu robić wrażenie, przyciągać innych do nas, być częścią naszego wizerunku. Dlatego, kiedy otrzymałem propozycję dobrania perfum do feromonów, czyli kosmetyków, które z założenia mają zdobywać dla nas serca innych, zgodziłem się.
Oczywiście, w internecie znajdziecie dużo różnych opinii na temat ich skuteczności w osiąganiu seksualnych i zawodowych celów. Mnie podczas testów interesowało tylko to, czy pachną, a jeśli tak, to w jaki sposób? Oraz z jakimi perfumami stosować feromony, aby osiągnąć nietuzinkowy efekt.
Już od jakiegoś czasu wiedziałem, że produkty feromonowe, wbrew powszechnej opinii, wcale nie są substancjami bezwonnymi. Przeciwnie, mają dość specyficzny zapach. Rzecz jasna, nie jest to aromat ludzkich wydzielin, ponieważ poszczególne substancje aktywne zostały zsyntetyzowane laboratoryjnie. Jak więc pachną? Feromony przeznaczone dla mężczyzn są początkowo lekko słodkie, a gdy cukier znika, pojawiają się metaliczne, cięższe nuty. Z kolei w feromonach dla kobiet w pierwszej chwili pojawia się tajemniczy zapach, który mnie przypomina nonenal, czyli aldehyd irysa (Justyna M. protestuje, że „to na pewno nie jest irys!”, tylko jakiś inny kwiatek) , ale on także ulatuje i po chwili znów wokół nas króluje delikatna metaliczna aura.
Intensywność projekcji zapachów nie jest wysoka. Podobnie jak w przypadku perfum, co nos, to inna opinia.

Perfumy a feromony

Nietypowy zapach feromonów sprawia, że ich użytkownicy, wychodząc na miasto prawdopodobnie użyją także perfum. Albo po to, aby ten zapach zupełnie przykryć, albo w celu odnalezienia najlepszego połączenia. Ze względu na silnie wyczuwalne nuty aldehydowe, feromony będą dobrze łączyć się z perfumami o aldehydowych bazach. Na mnie najlepiej układały się w połączeniu z Chanel Allure Homme Sport i dość ciekawe z Chanel Egoiste, choć to akurat zupełnie nie moje olfaktoryczne klimaty. Obie wody są dość trwałe, a wydaje mi się, że feromony dodatkowo utrwalają te zapachy. Jeśli chodzi o feromony dla kobiet, na Justynie M. ich zapach był niemal w ogóle niewyczuwalny, a to, co można było poczuć, dość szybko ulatywało. Nieco jej tego zazdroszczę, bo w moim przypadku ubranie pachniało jeszcze kilka dni po użyciu (choć w dniu aplikacji zapach wydawał się raczej delikatny).
Feromony najlepiej komponowały się z feromonami: Creed Bois du Portugal, L’Eau Serge Lutens, Amouage Silver, Chanel no. 5, Chanel no. 19, Chanel Allure Homme Sport, Chanel Egoiste, Naomi Goodsir Bois d’ Ascese, Histoires de Parfums Tubereuse 3 Animale.
Jak widzicie, skupiłem się głownie na zapachowym obliczu feromonów. Ciekawi mnie, jakie jest Wasze zdanie na ich temat? A może ktoś używał I chciałby się pochwalić efektami? ;D

Feromony, które testowałem, można znaleźć tutaj.

Feromony zapach


Posted

in

by

Tags:

Comments

7 responses to “Jak pachną feromony?”

 1. Chriss Avatar
  Chriss

  Moim zdaniem jeśli takie substancje mają naprawdę działać, to muszą być rzeczywiście pozyskiwane z naturalnych źródeł.

 2. Maresin Avatar

  O feromonach krążą legendy. Ile w tym prawdy dowie się tylko ten, który spróbował.

 3. miracul Avatar
  miracul

  Tomek, uważaj czym się psikasz. Feromony podobno uczulają!

  1. Krzysztof Kawecki Avatar
   Krzysztof Kawecki

   Póki co żyję! ;)

 4. Mart Avatar
  Mart

  Mnie moje wdzięki wystarczają, ale kto co lubi Pozdrawiam ;)

 5. Markus Avatar
  Markus

  Ja wybrałem Alluramin i są naprawdę skuteczne i ładnie pachną. Wygrywają nawet w niezależnych rankingach.

 6. Krzysztof Avatar
  Krzysztof

  Świetna strona na pewno będę zaglądał tu częściej. Co do perfum-feromonow to moja małzonka zakupiła te które były tu opisane i szczerze mówiąc moge je polecić wszystkim zwolenniczkom słodkich zapachów, kwiatowo owocowych, bo subtelnie pachną i dlugo utrzymuja się na ciele, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *