The Different Company – Bergamote

Chciałam się z Wami podzielić moją opinią na temat zapachu Bergamote marki Different Company, ale zanim zacznę, przedstawię się i zaznaczę, że jest to mój pierwszy raz na blogu, pierwszy raz z „pro” zapachami. Co mam na myśli przez „pro” zapachy? Chodzi mi oczywiście o pachnidła, których nie znajdziemy w popularnych drogeryjnych sieciówkach, i którymi nie pachnie co druga kobieta na ulicy. Chcę także napisać, że jeśli chodzi o mój nos, to jest dość czuły, świetnie rozpoznam zapach mokrego psa w windzie, to czy sąsiedzi palą akurat butelki czy opony, czy sąsiadka gotuje rosół czy ogórkową, a pan z autobusu napił się piwa albo żołądkowej. Muszę jednak przyznać, że rozpoznawanie zapachu zmiażdzonego goździka w nucie głowy nie jest tak prostym zadaniem. Będę zatem pisać tak jak czuje mój nos i co intuicja mi podpowiada. Ah, może jeszcze dodam, że mam na imię  Justyna (jedna Justyna już się tu udziela, wiem, ja jestem Justyna W.:) ).

Bergamote z kwiatową nutą

Ufff… przejdźmy do zapachu. Bergamote (cóż za sugestywna nazwa) pachnie jak Bergamotka :) Zrobiony jest w 70% z czystego owocu bergamotki z dodatkiem imbiru dla lekkiego podkręcenia całego zapachu. I zgodzę się! W pierwszym momencie ostrość imbiru jest wyczuwalna i podkreśla czarującą bergamotkę. Dla mnie ma coś w sobie z róży, ale podejrzewam, że to sprawka mieszkanki kwiatu pomarańczy i może nuty drzewnej? Kwiatowy smaczek powoduje, że Bergamote jest bardzo kobiecy i z chęcią, cichaczem na zajęciach zaciągałam się szalikiem, żeby poczuć pomarańczę i się trochę ożywić. Jeśli chodzi o jego trwałość, to ja sama wyczuwam go przez około godzinę, później muszę się obwąchiwać, żeby wytropić czy jeszcze tam jest, ale otoczenie twierdzi, że czuje go przez około 3-4 godziny. Wierze im, aczkolwiek nie jest to powalająca trwałość (na ubraniach pozostaje na dłuugo).

Dla kogo?

Dla kogo? Powiedziałabym, że dla kobiet lubiących klasykę, bo kiedy podsunęłam go mamie powiedziała: „mmmm, piękny, taki dojrzały”, a kiedy koleżance: „uff! pachnie jak stara baba!”, ale mnie się podoba, uważam, że jest czarujący i kobiecy.

Klasyk na każdą okazję

Uważam, że Bergamote jest zapachem słodkim, trochę pudrowym ale nuta kwiatowa sprawia, że jest wyrazisty. Kiedy go nosiłam, czułam się bardzo dojrzale, klasycznie, jakbym prócz Bergamote miała na sobie małą czarną i szpilki. Pasuje jednak nie tylko na wieczór, ale sprawdzi się także się w ciągu dnia. Zazwyczaj wybieram bardziej cytrusowe, świeże zapachy, ale Bergamote znalazł specjalne miejsce w moim sercu i na skórze.


Posted

in

by

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *