SCENT OF DEPARTURE TOKYO

Co za wariatka wrzuca panoramę Paryża do notki o Tokio…. Prawda? ;)   Otóż zdjęcie główne, przedstawia Tokyo Tower, także nie bójcie się, że z geografii jestem aż tak słaba! Dzisiaj przychodzę do Was z ostatnim już zapachem Scent of Departure, który znajduje się w mojej kolekcji, a mianowicie z aromatem Tokio. Kolejny iście wakacyjny kierunek – myślę, że Japonia jest jednym z najczęściej wymienianych krajów pod tytułem „moja podróż życia”. Tak więc ruszamy!

wisnia

 

Z czym Wam się kojarzy Japonia? Mi przede wszystkim z określeniem „kraj kwitnących wiśni”. Z kolei wiśnie kojarzą mi się z czymś smakowitym, słodkim, soczystym i wyrazistym, czyli raczej z czymś innym niż Scent of Departure Tokyo ;). Nie są to perfumy nachalne i apodyktyczne – jak dla mnie są raczej idealnym odzwierciedleniem idei wody toaletowej – zapach wyczuwalny, ale nie rysowany grubą krechą. Trwałość ok. 3 do 4 godzin – zapach rozpływa się w nicość. Nie jest to skomplikowana konstrukcja, ale wcale nie ujmuje jej to uroku. Jednoznacznie świeży kwiatowy aromat, z lekką nutą słodyczy. Ja wyczuwam zdecydowanie wiśnie pomieszane z cytrusami i otulone jakąś cieplejszą nutą, którą ciężko mi rozgryźć. Generalnie to bardzo miła propozycja na co dzień. Tokyo sprawdzą się zarówno w pracy, jak i na popołudniowym spacerze. Kojarzą mi się z latem, ciepłem, beztroską. Polecam wielbicielom delikatniejszych mieszanek w stylu Prudence Parfum Paris.

Advertisements

Scent of Departure Tokyo, woda toaletowa poj. 50 ml

scent tokyo

By Kasia Jarczyk

Koncertowała m.in. w Mediolanie, Sztokholmie i Sankt Petersburgu. Nie ma dla niej znaczenia, czy perfumy mają niszową etykietkę, czy zupełnie komercyjną. Mają po prostu rzucać na kolana! Kasia gra na altówce. Nie wiesz, co to takiego? Kasia wie, zapytaj ją.

2 comments

    1. Mój tata jest wielbicielem Les Parfums de Rosine i to wcale nie tych najostrzejszych zapachów :) To też kwestia tego, że na każdym (podejrzewam, że w tym wypadku będzie podobnie) wyjdą na wierzch inne nuty – chyba przy okazji Amouage Gold Man pisałam, że na moim chłopaku pachną bardziej kobieco niż na mnie. Ach ten zaczarowany świat perfum – tyle twarzy jednego zapachu! :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *