KEIKO MECHERI Iris d’Argent

Męska kompozycja Keiko Mecheri zaskakuje. Nie tylko dlatego, że zwykle do zapachów osnutych wokół nut kwiatowych podchodziłem raczej ostrożnie, z lekka  ironicznie, sytuując je gdzieś pośród emblematów odległej „dojrzałości”. Czarny flakon perfum przypomina oszlifowany diament, bryłę węgla. Zaś zapach w nim  zamknięty jest jasny i połyskliwy, chłodny i czysty, słowem śnieżnobiały. 

Otwarcie

Początek przywodzi na myśl zimowy poranek, pierwszy głęboki haust powietrza rześki i ożywczy, który niemal sprawia ci ból wypełniając płuca kryształkami lodu, lub może chłodną, morską bryzę. Słodycz białego irysa uzupełnia bowiem i przełamuje coś jakby wciąż jeszcze nieco cierpki grejpfrut oraz delikatny akord szypru. Dzięki temu zamiast dusznego, pudrowego, zapach Keiko Mecheri  jest ostry, wyrazisty i w gruncie rzeczy zaskakująco świeży. Jak łyk wytrawnego ginu.

Wraz z upływem godzin woń irysów nie słabnie, lecz z wygasaniem nut cytrusowych, ożywają nuty drzewne, przede wszystkim cedr.  Zapach pozostaje wyrazisty, elegancki, a jednocześnie powściągliwy,  pojawia się w nim jakiś nieprzenikniony dystans, jakiś chłód, matowa chropowatość. Cienistość sosnowego lasu porastającego wydmy, stanowiącego jednocześnie zapowiedz i obietnicę słonecznej słodyczy, oraz miejsce wytchnienia od gorącej plaży.  Nieustanne zmaganie ciepłego światła dnia z chłodnym, błękitnym, metalicznym odcieniem nocy. Iris d’ Argent przynależy raczej  mglistemu porankowi, tuż przed wschodem słońca. Zaskakująca lekkość z czasem ewoluuje w elegancki minimalizm. Wytrawna i energetyczna kompozycja długo pozostaje na skórze…

Dla kogo ?

Iris de agent jest zdecydowanie męskim zapachem. Wyrazistym i eleganckim. Szczęśliwie jak sądzę, nie ma zbyt wiele wspólnego z klasycznie pojmowanymi zapachami kwiatowymi, dzięki czemu staje się odważnym, ponadczasowym i ekscytującym.

Na kiedy ?

Zapach sprawdzi się świetnie w ciągu dnia, jest świeży i nieprzytłaczający, irys  wraz z cytrusami i cedrem działają pobudzająco, jednocześnie z czasem ewoluując w stronę stylowego, pełnego dystansu, głębokiego i zmysłowego doskonale dopełni wytworny wieczór.

Latem Iris d’ Argent orzeźwi niczym podmuch chłodnego wiatru, zaś zimę przyozdobi szlachetną słodyczą.

We will be happy to hear your thoughts

   Dodaj Odpowiedź

   Opinie Perfumy - Blog o perfumach
   Logo
   Enable registration in settings - general