Boucheron Jaipur Bracelet

Zachciało mi się dalekich podróży! Po przeczytaniu notek Justyny i Kasi przepełnia mnie zazdrość! Z wielka niecierpliwością czekam na moje wakacje. Oczekując na mój zasłużony urlop,  sięgam po zapach, który miał zabrać mnie w daleką i egzotyczną podróż. Sprawdźcie, czy mu się to udało!

Flakon Boucheron Jaipur Bracelet ma przypominać ślubną bransoletkę. I to różową! ;)
Flakon Boucheron Jaipur Bracelet ma przypominać ślubną bransoletkę. I to różową! ;)

Na początek film!

Nie jest to filmik z moich wakacji, ale może on, wprowadzi Was w klimat tego zapachu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cRSDSzw8_U8[/youtube]

Udajemy się do północno-zachodnich Indii. To tutaj znajduje się cel naszej podróży – miasto Jaipur, któremu perfumy zawdzięczają nazwę. Stolicę państwa przeniósł tutaj z miejscowości Amber – Jai Singha II. Kazał zaprojektować rozbudowę miasta, w tym m.in budynki o różowych fasadach, stąd też określenie – Różowe Miasto. Najbardziej charakterystyczną i znaną budowlą jest Hawa Mahal (widać na filmiku), czyli Pałac Wiatrów, wzniesiony w 1799 roku. Zbudowany z czerwonego i różowego piaskowca ma pełnić rolę „architektonicznego parawanu”. Z ponad 900 okien i okienek damy dworu mogły obserwować życie miasta, same pozostając niezauważone.

Gdyby tego było mało, Boucheron zamknął zapach we flakonie, który ma nawiązywać do bransoletki ślubnej. Wręczana w tak ważnym dniu pannie młodej, miała przynieść szczęście. Kolorem nawiązuje do Różowego Miasta.

Co oferuje nam Boucheron?

Powiem szczerze, że nie to, czego oczekiwałam. Jaipur raczy nas zapachem, z którego wyłania się gorzka pomarańcza. Nadaje ona ciepły ton całej kompozycji. Bazylia, która się do niej po chwili wynurza,  odświeża, a fiołek raczy nas słodyczą. Serce Jaipur bije kwiatowo, pierwsza dociera konwalia. I jak to z konwalią bywa, jest delikatna i urocza. Hiacynt to kolejny ze składników, który czuć, ale tylko przez chwilę. Tuż po nim pojawia się pudrowa nuta, ale powiem szczerze, że nie ma jej tu za wiele.

Trochę tego i owego

Lubię perfumy, które nie tylko pachną, ale niosą ze sobą kawałek historii, czy opowieści. Jednak całość musi być ze sobą zgrana. W Jaipur mam dziwne wrażenie, że jest tu wszystko i nic. Perfumy zainspirowane Indyjskim miastem, w których mało jest egzotycznych składników. Zamknięte w biżuteryjnym flakonie w kształcie bransoletki ślubnej, który tak na prawdę jest trochę kiczowaty – wiem, bo miałam go w ręce. Tak naprawdę zgadza się tylko kolor miasta i buteleczki.

Hawa Mahal

Dla kogo i na kiedy?

Zapach ten określiłabym, jako uniwersalny. Będzie on pasował wszystkim kobietom, na każdą porę dnia. Idealny wiosną, latem i jesienią. Na zimę – za delikatny. Ogólnie mówiąc zapach jest przyjemny, niezobowiązujący, dobry do codziennego stosowania. W reklamie flakon Jaipur leży na nagim kobiecym ciele. Jak mi się wydaje, miało to pobudzić zmysły i podniecać. Niestety zapach jest dobry na spokojne randki, a nie pełne uniesienia spotkania w alkowie.

Jaipur Bracelet chyba nie dla mnie

Lubię zapachy charakterne, z dużą mocą i pompą. Gdy tylko przeczytałam o Jaipur Boucherona, w mojej głowie od razu powstał obraz zapachu bogatego i intensywnego, ponieważ Indie kojarzą mi się z nasyceniem smaków, kolorów i zapachów. Tam wszystko jest wyraziste, pełne życia. Niestety, nie odlazłam tego w Jaipur Bracelet.

Dodatek

Muszę jednak dodać jedno „ale”. Na mnie zapach był „taki sobie”, nie znaczy to jednak, że na innych pachniał podobnie. Na mojej mamie odkryłam w Jaipur wszystko to, czego sama nie doświadczyłam. Stał się on intensywny, bogaty, pełny przenikających i mieszających się ze sobą składników. Oczarował mnie swoim przepychem.

Szkoda tylko, że na mnie Jaipur Bracelet taki nie był. Muszę odnaleźć inne zapachowe miejsce, bardziej gościnne dla mojej skóry ;).


Posted

in

by

Comments

One response to “Boucheron Jaipur Bracelet”

  1. Ellstoria Avatar
    Ellstoria

    A tak mnie ciekawiły…. choć może w prostocie czasami tkwi urok? Czasami dobrze jest mieć pod ręką taki uniwersalny zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *