słodkie perfumy ranking

Słodkie perfumy – ranking top 10

Luksus nie jest przeciwieństwem biedy, lecz wulgarności – powiedziała kiedyś podobno Coco Chanel. To zdanie powinno być credo dla producentów perfum, którzy zabierają się za stworzenie słodkiego zapachu. Jakże łatwo tu o przesadę i śmieszność! Także temat jest na tyle trudny, że postanowiliśmy się zastanowić nad rankingiem słodkich perfum, żeby poszukać jakości w tej całej lukrowanej mgle.

Co nadaje perfumom słodycz?

To zależy od nut, z których zpach się składa. Wydaje mi się, że najczęściej to trzy głowne nuty:

  • waniliowa – zwykle w popularnych perfumach bardzo pierzasta, przechodząca z czasem we wrażenie suchego słodkiego pudru, w odpowiedniej ilości zmysłowa, w zbyt dużej – wulgarna
  • kwiatowa – tu często króluje słodka róża
  • owocowa – wbrew pozorom najrzadziej spotykana, jako że wyraźnie owocowe wrażenie zwykle udaje się perfumom utrzymać przez kilka pierwszych momentów po nałożeniu zapachu.
  • oparte na paczuli – paczula ma zielony, czasem nieco ziemisty zapach, który zwykle gra słodko i radośnie

Jeśli lubisz słodkie perfumy i czasem zastanawiasz się, co tak naprawdę Ci się w nich podoba, możesz wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Szukaj wtedy po prostu perfum waniliowych, czy różanych (uwaga, nie każde perfumy z tymi nutami są słodkie! ale wiele spośód nich jest). Jeśli natomiast wydaje Ci się to zbyt skomplikowane, możesz postawić na któregoś z perfumowych pewniaków (podobają się niemal wszystkim) z naszego rankingu słodkich perfum.

Najlepsze słodkie perfumy

3. Flowerbomb Viktor&Rolf

Paczula królowa gra tutaj słodko i bardzo kwiatowo. Otwarcie spektakularnie mocne z dodatkiem nuty herbaty, która może ciekawić, lecz nie jest niczym przesadnie oryginalnym wśród podobnych zapachów. Po kilkunastu minutach zapach zaczyna jednak coraz bardziej frapować, nie spodziewamy się utrzymania nadal takiej kwiatowej świeżości, za co należy mu się moim zdaniem duża ilość zainteresowania. Bardzo mocno działa tu na mnie orchidea, z nieco mniej wyczuwalną Frezją i Jaśminem, które bardzo przyjemnie, choć rzeczywiście delikatnie dołączają do tej opowieści. Później prym wiedzie jednak nadal paczula, której towarzyszy niemal już do końca tego przedstawienia słodka róża.

Warto, żeby każda wielbicielka różanych perfum wypróbowała Flowerbomb. Ja zakładam się, że niemal wszystkie pokochają te bombowe doznania.

2. Saint Laurent Mon Paris

Wydawać by się mogło, że Mon Paris będą zapachem tak pięknym, co przewidywalnym. Perfumy w modnym, kwiatowo-owocowym stylu wypadają jednak bardzo dobrze na tle podobnych zapachów. Och! Jakże wspaniałe jest to otwarcie! Na początku intensywność truskawki, maliny, gruszki i pomarańczy aż uderza do głowy! Później przychodzi czas na to, na co czekalismy-na prawdziwie kwiatowe odwzorowanie zapachu z najpiękniejszych parków Paryża. Delikatna pwionia subtelnie owija sie wokół jaśminu wielkolistnego, bielunia i kwiatu pomarańczy. Póxniej, kiedy zapach trwa na skórze, robi sie jeszcze ciekawiej. Liść paczuli łczy się z białym pizmem, a całość kompozycja staje się przyjemnie waniliowa, ambrowa, nieco zielona.

1. GUERLAIN Mon Guerlain

Legendarny kreator perfum Jean-Claude Ellena miał powiedzieć podobno, że „Zapach to nic innego jak dotyk, który czujemy na odległość. I tak właśnie jest z tymi perfumami!
Mon Guerlain to jeden z hitów ostatnich lat, sztandarowy projekt Thierry Wassera, głównego nosa domu perfumeryjnego Guerlain. Mon Guerlain dosłownie owija się wokół skóry, a co jeszcze ważniejsze, trwa na niej nawet do 24 godzin. Poszczególne nuty są tu podane w tak nieoczywisty sposób, a z druegiej strony można odnieść wrażenie, że każda z nich jest w 100% na swoim miejscu. Mon Guerlain to słodycz wysublimowana – choć nie ciężkostrawna. Lawenda i bergamotka przenikają do buzującej słodyczy białych kwiatów (jaśmin irys i róża), aby spocząć na migotliwej waniliowo-sandałowej bazie w połączeniu z intensywną paczulą i lukrecją.

Dla kogo? Dla kobiety z duszą romantyczki. Nosi się je bardzo komfortowo, mimo dużej trwałości nie przeszkadzają w ciągu dnia, dowartościowują autentyczną pewność siebie.

Wszystkie perfumy można kupić w dobrej cenie na Notino.


Posted

in

by

Tags:

Comments

One response to “Słodkie perfumy – ranking top 10”

  1. Kawa Robusta Avatar
    Kawa Robusta

    Super ranking! Dzięki wam, już wiem co kupię swojej dziewczynie na urodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *