Guerlain

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

 

Młodsza siostra La Petite Robe Noire. Couture to zapach zdecydowanie mniej niszowy od swojej krewniaczki. Beztroski, frywolny, radosny. Słodki (choć przełamany szyprem). Nie ma tu anyżowych i lukrecjowych piruetów, zniknęła początkowa gorzka migdałowa nuta, a akrobatyka wielu intrygujących składników, znanych z La Petite Robe Noire EDP, to raczej nie Mistrzostwa Świata w tańcu, a Taniec z Gwiazdami. Ale…

 

Y51aFguqRcGTgsYRYBXV_20140104_085932

La Petite Robe Noire Couture

Przyznam, że mnie serduszko szybciej zabiło już od pierwszego powąchania. La Petite Robe Noire Couture to po prostu zapach uroczy, mimo że główna oś przywodzi na myśl figury znane już z popisów innych perfum, chociażby La Petite Robe Noire EDP. Ten słodki pudrowy likierek przypomina high-life w nowobogackim stylu – kolorowe stroje, pióra, przy włączonych kamerach, ale jednak swojsko, ciepło i pudrowo. Jak marzenie o luksusie z lat 90., które ziściło się właśnie nam.
Za czołówkę robią maliny i wiśnie, występy gwiazd – wetiwer, mech i róże, a wielki finał to owocowy wodewil prowadzony przez paczulę po pudrowej scenie. To wszystko bez stęchlizny i waniliowej rozróby, znanej chociazby z pierwowzoru Couture.

 Czy to dobre perfumy?

Na szczególną uwagę zasługuje konsekwencja w budowie bazy La Petite Robe Noire Couture – popisy paczuli urozmaicone szyprowymi nutami, zaanonsowanymi już w środkowym punkcie występu. Wetiwer mech i paczula to oryginalna podstawa dla owocowo-kwiatowej mieszanki. Bazie atrakcyjności dodaje także urocze wspomnienie po malinach i różach. Wszystkie te składniki przenikają się przez wiele godzin, tworząc naprawdę kuszącą rewię. Tutaj tylko jedna uwaga – La Petite Robe Noire Conture to raczej show dla dojrzałych tancerek. Ma w sobie pewien retro urok, który bardzo młodym kobietom może nie przypaść do gustu.
W perfumach najbardziej szukam spójności i konsekwencji. Guerlain La Petite Robe Noire Couture to kompozycja kompletna. Choć przeznaczona na rynek masowy, jest kolejnym dowodem na to, że jej kreator Thierry Wasser potrafi tworzyć doskonałe mieszanki także w ramach narzuconej konwencji.

Plusy i minusy

Guerlain La Petite Robe Noire  Couture to perfumy dla dojrzałych kobiet, którym nie chce się bawić w całą tę całą artystyczną nowobogacką niszowość. ;)
Plus: Za wyjątkową trwałość, szypr i kompletną kompozycję.
Minus: To w gruncie rzeczy  odwzorowanie już istniejącego typu perfum (ale bardzo udane).
Rodzaj: dla kobiet
Twórca: Thierry Wasser

Cena: na iperfumach od  186 zł. W Douglasie i Sephorze – 276zł /30 ml EDP, 387 zł/ 50 ml EDP, 553 zł/100 ml EDP.

Ulubiony zapach: dopiero przede mną. Ulubiona nuta: śliwka w Dior Homme Parfum (2014). Cenię: dawne dzieła Guerlain. Perfumy powinny być: warte swojej ceny. Perfumy kupuję: w perfumeriach niszowych, na iperfumy.pl i na perfumeria-perfumy.pl3 Comments

  1. Perfumoholiczka Reply

    Bardzo, bardzo lubię tą odmianę La Petite Robe Noire! Choć wersja edp pozostaje według mnie niedościgniona i najpiękniejsza spośród wszystkich jak dotąd „małych czarnych” Guerlaina.

  2. Perfumoholiczka Reply

    Bardzo, bardzo lubię tą odmianę La Petite Robe Noire! Choć wersja edp pozostaje według mnie niedościgniona i najpiękniejsza spośród wszystkich jak dotąd „małych czarnych” Guerlaina

  3. Mnie też zauroczyły!! Zdecydowanie wolę te wersje od podstawowej, bo tamta jak dla mnie jest przereklamowana. Pozdrawiam

Write A Comment

Już jest! :)
Już jest! Zestawienie najlepszych promocji w perfumeriach internetowych.
KOCHASZ PERFUMY? DOŁĄCZ!
Dowiedz się pierwszy o ekskluzywnych promocjach na perfumy dla czytelników bloga
Zero spamu. 2 wartościowe e-maile w miesiącu.

Perumy do -75%

Kod rabatowy:
PL5OPINIE
Sprawdź aktualne promocje na Notino