GROSSMITH Golden Chypre - Blog Opinie Perfumy - Blog o niezwykłych perfumach
Champs Elysees, Paris, France

GROSSMITH Golden Chypre

Golden Chypre to kolejny zapach marki Grossmith, który Wam zaprezentuję. Należy on do nowej propozycji tej firmy, czyli Black Label. Premiera tej serii odbyła się nie tak dawno, bo w listopadzie 2012 roku. Miałam przyjemność osobiście uczestniczyć w jej prezentacji, o czym można przeczytać tutaj. Cała kolekcja ma być ekskluzywną, ale też i nowoczesną formą zapachów unisex.

Jaki jest Golden Chrype?

Tak na prawdę recenzję Golden Chrype mogłabym zamknąć w jednym słowie. A byłoby to wyraz – „PRZEPIĘKNY!!!” Cała kompozycja jest tak zachwycająca, że uważam ją za iście nieziemską.  Pisząc tę notę siedzę cała, wypachniona i wyperfumowana i muszę się przyznać do tego, że nie mam za dużej ochoty jej tworzyć, tylko napawać się wszechogarniającym mnie zapachem.

Wnętrze flakonu

Marka Grossmith określiła ten zapach, jako „nowoczesny szypr”. Przyznać trzeba, że ma absolutną rację. Zapach ten jest nowoczesną i nowatorską wariacją na temat zapachów szyprowych. Opowieść tego pachnidła chce ukazać rzeczy cięższe i dobrze już nam znane, w nowej i delikatnej odsłonie. Cały aromat od początku do swych ostatnich nut jest niezwykle luksusowy. Otwarcie zaprasza nas esencjonalną pomarańczą i bergamotką, przez co wejście jest niezwykle świeże i orzeźwiające.  W sercu głos zabierają kwiaty róży, heliotropu i geranium. Wszystkie one z domieszką wetiweru. Paczula od czasu do czasu gdzieś tam przemyka, ale nie zwraca na siebie zbyt dużej uwagi. A ambra, piżmo i czystek są solidnym fundamentem tego zapachu.

Golden Chrype wytworny jak Paryż Wiosną

Choć wczoraj rozpoczęła się kalendarzowa Wiosna (nareszcie!) i mimo tego, że jej jeszcze nie widać to ja za sprawą Golden Chrype czuję ją już od kilku dni. To wiosenne uczucie nie byle gdzie i nie byle, jakie. Za sprawą swej eleganckiej struktury porównałabym go do Wiosny w Paryżu. Słońce otula nas swoim stonowanym jeszcze ciepłem, a w mieście gwar robią tylko jego mieszkańcy a nie turyści. Szykowne paryżanki, zawsze wyglądające perfekcyjnie. W końcu nie muszą łamać prawa, które w 1800 roku zakazało im noszenia spodni. W końcu po ponad 200 latach zakaz został zniesiony, a one mogą śmiało paradować w doskonale skrojonych rurkach, które idealnie pasują do ich garsonek od najznamienitszych projektantów mody. Paryż skojarzył mi się z tym zapachem, dlatego, że jest szykowny i gustowny, idealnie łączący w sobie elementy tradycyjne, które na każdym kroku mieszają się z nowoczesnością. Tak eleganckie i wytworne jest właśnie miasto miłości, jak i perfumy Golden Chrype.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Golden Chrype – kiedy i dla kogo?

Na pewno nie pogardziłaby nim żadna paryżanka, ani inne mieszkanki europejskich miast. Poprzedni zapach Saffron Rose, tak samo o Golden Chrype jest on dla wszystkich i na każdą okazję. Najbardziej jednak odnajdą się w nim osoby, które lubią zapachy świeże i gustowne. Osobiście nosiłabym go codziennie i do wszystkiego nie bacząc na miejsce, czas i okazję, bo wiem, że sprawdzi się znakomicie gdziekolwiek będę i cokolwiek będę robiła. Golden Chrype jest hipnotyczny do granic nieprzytomności. Uwodzicielski, zachwycający i fascynujący na każdym kroku. Świetnie dodaje poczucie szyku i elegancji. Nawet, gdy założyłabym zwykłe trampki, a przy tym użyła Golden Chrype to miałabym wrażenie, że na nogach mam 10 centymetrowe szpilki.

Szkoda mi

Są to perfumy typu unisex. Gdyby mój przyszły partner pokochał ten zapach tak mocno jak ja, to przyznam szczerze niechętnie bym się podzieliła zawartością flakonu. Na mnie pachnie obłędnie. Obawiam się, że na nim pachniałby równie dobrze.

2 Comments
 • Milana
  Posted at 19:46h, 28 marca Odpowiedz

  A ja myślałam, że Grossmith zrobił te zapachy raczej takie orientalne, a tu piszesz o Paryżu! Hmm w sumie bardzo kuszaca propozycja. Angielskie perfumy, które nawiązują do Paryża,kolebki perfumiarstwa!

  • Justyna Magiera
   Posted at 20:25h, 28 marca Odpowiedz

   Te perfumy są niezwykle kuszące! A w notce nawiązałam do Paryża, bo Golden Chypre jest dla mnie zarazem elegancki i nowoczesny, ale nie w sposób angielski tylko właśnie francuski.

Post A Comment

Web Development Company India | Beautiful Wordpress Plugin Nulled | Wordpress Professional Plugin Nulled | Wordpress Website Themes Nulled | Best Wp Themes Nulled | Themes Nulled For Websites | Themes Nulled In Wordpress | Wordpress Site Themes Nulled | Wordpress Premium Blog Themes Nulled | Themes Nulled Wordpress Blog | Best Design Wordpress Themes Nulled | Architects In Chennai
KOCHASZ PERFUMY? DOŁĄCZ!
Dowiedz się pierwszy o ekskluzywnych promocjach na perfumy dla czytelników bloga
Zero spamu. 2 wartościowe e-maile w miesiącu.
Fotolia_37777328_Rose_Jericho_730x_
GROSSMITH Saffron Rose

Close