NAOMI GOODSIR Cuir Velours - Blog Opinie Perfumy - Blog o niezwykłych perfumach
Dark Elephant Leather Texture

NAOMI GOODSIR Cuir Velours

Nie wiedziałam od czego zacząć dzisiejszą notkę, jak opisać ten zapach, jak podzielić się dokładnie wrażeniami. Perfumy Naomi Goodsir są specyficzne i bardzo oryginalne, jak wspomniała poprzednio Justyna – nie dla każdego. Również i Cuir Velours nie jest zapachem łatwym i przyjemnym, takim który można nosić na co dzień, na uczelnię, do pracy czy na randkę. Jaki więc jest?

Propozycja nie do odrzucenia

Zastanawiałam się długo nad tym z czym kojarzą mi się te perfumy. Z kościołem. Tak, to zdecydowanie pierwsze skojarzenie każdego, kto kiedykolwiek był w kościele podczas jakiejś uroczystości i dane było mu poczuć zapach prawdziwego kadzidła, prawdziwej palonej mirry. To zdecydowanie najsilniejszy akcent Naomi Goodsir Cuir Velours, który utrzymuje się przez cały czas i nie słabnie nawet na chwilę. Ten zapach ma w sobie jednak coś jeszcze.

Poszukiwałam, poszukiwałam i znalazłam. Druga myśl – zadymiona, ciemna i przygnębiona knajpa gdzieś w Ameryce Południowej. Szukałam więc na youtube.com muzycznego podkładu, który wprowadziłby mnie jeszcze bardziej w taki właśnie mroczny i ociężały nastrój. Po przesłuchaniu kilku jazzowych i bluesowych kawałków zrozumiałam, że to nie to. I właśnie wtedy, nieco już zirytowana trafiłam na … no właśnie…  

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Tutaj kobiety są bardziej niebezpieczne niż strzelby

Włączyłam muzykę, co w tym miejscu gorąco polecam, zamknęłam oczy i mocno „zaciągnęłam” się zapachem z nadgarstka. W jednej chwili znalazłam się na skórzanej kanapie w eleganckiej willi, otoczona ciemnym drewnem i zapachem tlącego się gdzieś w oddali cygara. Po chwili dotarł do mnie słodki zapach rumu i kwiatów z przydomowego ogrodu. Perfumy otuliły mnie swoim ciepłem i miękkością zamszu, świeżej skóry, a jednocześnie nieprawdopodobną elegancją i wyrafinowaniem. Ośmielę się powiedzieć, że te perfumy pachną również pieniędzmi (bynajmniej nie ze względu na cenę) i bogactwem, przytłaczają wszystkich wokół. Gdybym spotkała na swojej drodze kogoś, kto pachniałby właśnie Naomi Goodsir Cuir Velours, podświadomie czułabym się jak przyjaciel Dona Corleone, który przyszedł prosić o pomoc i wciąż oczekuje na spotkanie. Gdybym to jednak ja któregoś wieczora postanowiła wyjść z domu nosząc na sobie ten właśnie zapach Naomi Goodsir, to jestem przekonana, że „urosłabym” o kilka centymetrów, a w zwykłej sukience z sieciówki czułabym się jak królowa w kreacji od wybitnego projektanta. Ten zapach dodaje pewności siebie, poczucia własnej wartości i wyższości, choć brzmi to dość snobistycznie, to wydaje mi się, że czasem warto poczuć się w ten właśnie sposób.

Zostaw broń, weź cannoli

Ten zapach Naomi Goodsir to w istocie perfumowy Corleone, z jednej strony poważny, stanowczy i silny, z drugiej zaś ciepły, serdeczny i życzliwy. Cuir Velours najpierw przytłacza charakterystycznym duszącym zapachem kadziła, dymu i skóry aby następnie osłonić miękkim zamszem, rumem i słodkimi kwiatami. Zapach z czasem rzeczywiście łagodnieje, jednak przez cały czas nie daje zapomnieć o tym co w nim najważniejsze i tak jak Don Corleone czeka na złożenie propozycji nie do odrzucenia.

 

Nuty zapachowe:
1Comment
  • Tomek Leśniak
    Posted at 21:16h, 10 stycznia Odpowiedz

    Jeden z moich ulubionych skórzanych zapachów. Przypomina mi Bois d’Ascese, ale chyba jest od niego subtelniejszy.

Post A Comment

Web Development Company India | Awesome Wordpress Plugin Nulled | Fully Customizable Wordpress Plugin Nulled | Website Plugin Nulled Wordpress | Top Plugin Nulled Wordpress | Simple Wordpress Themes Nulled | Best Themes Nulled For Wordpress | New Wordpress Themes Nulled | Themes Nulled For Websites | Latest Wordpress Themes Nulled | Best Wordpress Premium Themes Nulled | Architects In Chennai
KOCHASZ PERFUMY? DOŁĄCZ!
Dowiedz się pierwszy o ekskluzywnych promocjach na perfumy dla czytelników bloga
Zero spamu. 2 wartościowe e-maile w miesiącu.
cygaro-111
Naomi Goodsir Bois d’Ascese

Close