Guerlain La Petite Robe Noire Couture - Blog Opinie Perfumy - Blog o niezwykłych perfumach
Ranking 2015. Najlepsze perfumy damskie popularne 2015.

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

 

Młodsza siostra La Petite Robe Noire. Couture to zapach zdecydowanie mniej niszowy od swojej krewniaczki. Beztroski, frywolny, radosny. Słodki (choć przełamany szyprem). Nie ma tu anyżowych i lukrecjowych piruetów, zniknęła początkowa gorzka migdałowa nuta, a akrobatyka wielu intrygujących składników, znanych z La Petite Robe Noire EDP, to raczej nie Mistrzostwa Świata w tańcu, a Taniec z Gwiazdami. Ale…

 

Y51aFguqRcGTgsYRYBXV_20140104_085932

La Petite Robe Noire Couture

Przyznam, że mnie serduszko szybciej zabiło już od pierwszego powąchania. La Petite Robe Noire Couture to po prostu zapach uroczy, mimo że główna oś przywodzi na myśl figury znane już z popisów innych perfum, chociażby La Petite Robe Noire EDP. Ten słodki pudrowy likierek przypomina high-life w nowobogackim stylu – kolorowe stroje, pióra, przy włączonych kamerach, ale jednak swojsko, ciepło i pudrowo. Jak marzenie o luksusie z lat 90., które ziściło się właśnie nam.
Za czołówkę robią maliny i wiśnie, występy gwiazd – wetiwer, mech i róże, a wielki finał to owocowy wodewil prowadzony przez paczulę po pudrowej scenie. To wszystko bez stęchlizny i waniliowej rozróby, znanej chociazby z pierwowzoru Couture.

 Czy to dobre perfumy?

Na szczególną uwagę zasługuje konsekwencja w budowie bazy La Petite Robe Noire Couture – popisy paczuli urozmaicone szyprowymi nutami, zaanonsowanymi już w środkowym punkcie występu. Wetiwer mech i paczula to oryginalna podstawa dla owocowo-kwiatowej mieszanki. Bazie atrakcyjności dodaje także urocze wspomnienie po malinach i różach. Wszystkie te składniki przenikają się przez wiele godzin, tworząc naprawdę kuszącą rewię. Tutaj tylko jedna uwaga – La Petite Robe Noire Conture to raczej show dla dojrzałych tancerek. Ma w sobie pewien retro urok, który bardzo młodym kobietom może nie przypaść do gustu.
W perfumach najbardziej szukam spójności i konsekwencji. Guerlain La Petite Robe Noire Couture to kompozycja kompletna. Choć przeznaczona na rynek masowy, jest kolejnym dowodem na to, że jej kreator Thierry Wasser potrafi tworzyć doskonałe mieszanki także w ramach narzuconej konwencji.

Plusy i minusy

Guerlain La Petite Robe Noire  Couture to perfumy dla dojrzałych kobiet, którym nie chce się bawić w całą tę całą artystyczną nowobogacką niszowość. ;)
Plus: Za wyjątkową trwałość, szypr i kompletną kompozycję.
Minus: To w gruncie rzeczy  odwzorowanie już istniejącego typu perfum (ale bardzo udane).
Rodzaj: dla kobiet
Twórca: Thierry Wasser

Cena: na iperfumach od  186 zł. W Douglasie i Sephorze – 276zł /30 ml EDP, 387 zł/ 50 ml EDP, 553 zł/100 ml EDP.

Nuty zapachowe:
3 Comments
 • Perfumoholiczka
  Posted at 15:15h, 21 grudnia Odpowiedz

  Bardzo, bardzo lubię tą odmianę La Petite Robe Noire! Choć wersja edp pozostaje według mnie niedościgniona i najpiękniejsza spośród wszystkich jak dotąd „małych czarnych” Guerlaina.

 • Perfumoholiczka
  Posted at 15:15h, 21 grudnia Odpowiedz

  Bardzo, bardzo lubię tą odmianę La Petite Robe Noire! Choć wersja edp pozostaje według mnie niedościgniona i najpiękniejsza spośród wszystkich jak dotąd „małych czarnych” Guerlaina

 • Nu
  Posted at 11:54h, 22 grudnia Odpowiedz

  Mnie też zauroczyły!! Zdecydowanie wolę te wersje od podstawowej, bo tamta jak dla mnie jest przereklamowana. Pozdrawiam

Post A Comment

Web Development Company India | Plugin Nulled In Wordpress | Website Plugin Nulled Wordpress | Nice Wordpress Plugin Nulled | Wordpress Premium Themes Nulled | Wordpress Themes Nulled Professional | Fully Customizable Wordpress Themes Nulled | Website Themes Nulled Wordpress | Wordpress Site Themes Nulled | Premium Wordpress Themes Nulled Download | Best Premium Themes Nulled | Architects In Chennai
KOCHASZ PERFUMY? DOŁĄCZ!
Dowiedz się pierwszy o ekskluzywnych promocjach na perfumy dla czytelników bloga
Zero spamu. 2 wartościowe e-maile w miesiącu.
dior-homme6
Bądźmy delikatni! Ranking damskich perfum… dla panów

Close